אסקווילינו וסאן ג'יובאני

אם תפנו לצידו המזרחי של הקולוסאום, ודאי תתקלו בשתי שכונות שונות בעלות קסם, רחובות מרוצפים באבן, עם קתדרלות מורכבות. אלה הן סאן ג'ובאני [SAN GIOVANNI], שכונה ותיקה בעלת אופי וקצב של פעם, ואסקווילינו [ESQUILIO], השכונה המודרנית יותר המציעה אלטרנטיבה קוסמופוליטית עם מרכזי הקניות ושדרת בתי הקפה המפורסמת שלה.

להורדת המדריך

מה לראות

בזיליקת סנטה מריה מג'ורה

בזיליקת סנטה מריה מג'ורה

כמי שמחזיקה בתואר "הכנסייה הרומאית הגדולה ביותר המוקדשת למריה הקדושה", בזיליקת סנטה מריה מג'ורה [BASILICA DI SANTA MARIA MAGGIORE] הינה בעלת משמעות רבה מבחינה היסטורית, דתית ואדריכלית. אחד מסיפוריה של הכנסייה הוא שהאפיפיור ליבריוס החליט להקים אותה לאחר שראה בחלומו את מריה הקדושה.
Piazza di S. Maria Maggiore, 42, Rome, 00100

בזיליקת יוחנן הקדוש בלטרנו

בזיליקת יוחנן הקדוש בלטרנו

אם כבר הגעתם לרומא, אל תפספסו הזדמנות לבקר בכנסייה הרשמית של האפיפיור BASILICA DI SAN GIOVANNI IN LATERANO. למבנה המדהים שהוקם במאה ה-4 לספירה ומאז שופץ אינספור פעמים, חשיבות עצומה מבחינה דתית והיסטורית, אך גם בפאן האסתטי והתכנוני הוא נחשב לפורץ דרך במיוחד. בזמן שאתם שם, אנו ממליצים לכם לבחון את דלתות הברונזה הכבדות, שהיו במקור בבית הסנט העתיק של רומא. הסיור בבזיליקה הוא ללא תשלום, אך הכניסה למנזר כרוכה בתשלום, אז אל תשכחו להביא אתכם גם מזומן.
Piazza di S. Giovanni in Laterano, 4, Rome, 00184

מה לעשות

בזיליקת יוחנן הקדוש בלטרנו

המוזיאון ההיסטורי לתולדות שחרור רומא

אם במהלך מלחמת העולם השנייה שימש המקום כבית מאסר מאולתר, היום מהווה המוזיאון ההיסטורי לתולדות שחרור רומא [MUSEO STORICO DELLA LIBERAZIONE] אתר זיכרון לכבודם של אלה שהתמרדו ולחמו בכובש הגרמני. מעבר לתמונות ולמסמכים ההיסטוריים, ניתן לראות על קירות המבנה את כתב ידם של האסירים כעדות חיה. הביקור במוזיאון הינו ללא תשלום, אך תרומות יתקבלו בברכה, אז זכרו להביא אתכם גם כסף מזומן.
Via Tasso, 145, Rome, 00185

שוק האוכל באסקלינו

שוק האוכל באסקלינו

אם אתם חובבי בישול ואפייה, שוק האוכל באסקלינו [NUOVO MERCATO ESQUILINO] הוא המקום המושלם עבורכם. בשוק תוכלו ללקט תבלינים ופרודוקטים ייחודיים - פירות ים, נתחים שונים של בשר ותוצרת חקלאית טרייה בעלת טעמים עשירים. סביר להניח שתיתקלו בשוק במגוון שפות, היות והמבקרים במקום מגיעים מכל חלקי הגלובוס. מכיוון שעדיין מדובר בשוק, אל תשכחו להביא גם כסף מזומן שמקל על הקניות.
Via Filippo Turati, 160, Rome, 00118

איפה לקנות

סטייל מקומי ובינלאומי ברומא

סטייל מקומי ובינלאומי

חושבים לצאת למסע קניות בעיר? קבלו מספר המלצות חמות לשופינג מגוון בבתי האופנה הבאים:

איפה לאכול

אוכל מהיר ומסעדות גורמה ברומא

אוכל מהיר ומסעדות גורמה

אם אתם במצב רוח לארוחה של ממש, או אם בא לכם רק לחטוף משהו קטן לאכול, אנחנו ממליצים בחום על אחת מהמסעדות הבאות:

לרשימת ההטבות >

ההטבות ניתנות ע"י ארגון Diners Club העולמי ובהתאם לפירוט הנמצא באתר ההטבות. Diners Club ישראל אינה אחראית להטבה או לטיבה.