שכונות אוונטינו וטסטקיו

בקרו בשכונות אוונטינו וטסטקיו [Aventino & Testaccio] ובואו לגלות את רומא כמו שהיא באמת. בשכונת אוונטינו מחכים לכם בתים יפיפיים המשמרים את הקו ההיסטורי, בזיליקות מפוארות ומראות נדירים שיותירו אתכם בפה פעור. במורד הגבעה, בשכונת טסטקיו, תזכו לאנרגיה אורבנית מחודשת ותוססת עם בתי קפה שוקקים, פיאצות ציוריות וסצנות אמנות דינמיות.

להורדת המדריך

מה לראות ומה לעשות

כנסיית סן פייטרו במונטוריו - שכונות אוונטינו וטסטקיו

כנסיית סן פייטרו במונטוריו

כנסיית סן פייטרו [Tempietto at Sun Pietro] מסתתרת בחצר בסן פייטרו, ונחשבת לדוגמא קלאסית של סגנון הבנייה הרנסנסי. הכנסייה הקטנה [Tempietto-מקדש קטן] עוצבה ותוכננה בראשית המאה ה-16 ע"י דונטה ברמנטה [Donato Bramante] שהאמין שבמקום הזה נצלב פטרוס הקדוש.
Piazza di S. Pietro in Montorio, 2, Rome, 00153

גן התפוזים - שכונות אוונטינו וטסטקיו

גן התפוזים

בגן התפוזים [Giardino degli Aranci] תזכו לצפות באחד המראות המדהימים ברומא. בראש הגבעה, מעבר למזרקה העתיקה, בין שדרת עצי אורן גבוהים ומטופחים, ניתן לראות את גגות בתי העיר הציוריים בהמוניהם, כולל תצפית מרהיבה על כיפת בזיליקת פטרוס הקדוש. זהו לוקיישן מושלם לפיקניק של אחר צהריים מאוחרים, רגע לפני השקיעה.
Piazza Pietro D'Illiria, Rome, 00153

וילה פריורטו די מלטה - שכונות אוונטינו וטסטקיו

וילה פריורטו די מלטה

בשונה מגן התפוזים הסמוך, הנוף הנשקף מחור המנעול בפיאצה די קבליירי די מלטה [Priorato dei Cavalieri di Malta] מאפשר הצצה חלקית בלבד על העיר, אך לא פחות קסומה. אם מביטים דרך חור המנעול בדלת הנעולה שבכיכר, זוכים לראות את כיפת בזיליקת פטרוס הקדוש במרכז השדרה, ממוסגרת בצמחייה המטופחת שבגן.
Piazza dei Cavalieri di Malta, 3, Rome, 00153

קירקוס מסימוס - שכונות אוונטינו וטסטקיו

קירקוס מסימוס

קירקוס מסימוס [Circo Massimo] הוא אתר עצום בגודלו שנבנה לצרכי בידור המוניים של למעלה מ- 200,000 איש שהיו נוהרים אליו כדי לצפות במרוץ כרכרות ובתחרויות נוספות. כיום משמש המבנה המלבני הענק פארק ציבורי, אך סודותיו ההיסטוריים המרתקים עדיין צצים ומתגלים הודות למאמצי השימור ולחפירות הנמשכות בו גם היום.
Via del Circo Massimo, Rome, 00186

איפה לאכול

אוכל מהיר ומסעדות גורמה בשכונות אוונטינו וטסטקיו

אוכל מהיר ומסעדות גורמה

להחליט מה לאכול באיטליה זו משימה לא פשוטה, אז תרשו לנו לעזור לכם עם ההמלצות הבאות:

לרשימת ההטבות >

ההטבות ניתנות ע"י ארגון Diners Club העולמי ובהתאם לפירוט הנמצא באתר ההטבות. Diners Club ישראל אינה אחראית להטבה או לטיבה.